5 sposobów na ochronę oczu latem

5 sposobów na ochronę oczu latem

Lato to czas wyjazdów, odpoczynku na leżaku jak i aktywności na świeżym powietrzu. Czas ten nieodzownie kojarzy się z ciepłem, zapachem beztroski oraz… intensywnym słońcem.

Każdy słyszał o kremach z filtrami UV, niemal każdy wie, że posiadają wskaźnik SPF 6, 15 czy 30 – dla dzieci. Co jednak wiemy o ochronie tak delikatnej części ciała jak oko? Można założyć czapkę z daszkiem lub kapelusz z rondem ale to nie wszystko.

Poniżej kilka rad na temat tego jak chronić oczy przed nadmiarem światła UV:

Jeśli NIE MASZ WADY WZROKU zakup okulary przeciwsłoneczne.

Jakie? Przede wszystkim kup je u optyka. Nasi optycy oferują okulary z rzeczywistymi filtrami UV i polaryzacją, nie sprzedają okularów od niesprawdzonych dostawców, wiedzą jaki stopień zaciemnienia i jaki kolor filtrów będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Jeśli MASZ WADĘ WZROKU proponujemy okulary korekcyjne z soczewkami przeciwsłonecznymi z mocą optyczną.

Mimo, że obecne w naszych salonach od wielu lat, nadal wiele osób jest pozytywnie zaskoczonych tą wiadomością – okulary przeciwsłoneczne z moimi mocami korekcyjnymi. Dostępne w różnych kolorach, stopniach zaciemnienia czy wraz z modnymi powłokami lustrzanymi.

Jeśli MASZ WADĘ WZROKU możesz wybrać okulary z soczewkami fotochromowymi.

Bezbarwne w pomieszczeniach, ciemne na zewnątrz, na słońcu. Nazywane są czasem inteligentnymi, gdyż szybko dostosowują swoje zaciemnienie do intensywności światła a rozjaśniają się przy jego braku. Poza tym są filtrem UV i zastępują 2 pary okularów: bezbarwne i przeciwsłoneczne.

Jeśli MASZ WADĘ WZROKU przyjdź na aplikację soczewek kontaktowych.

Razem z okularami przeciwsłonecznymi stanowią skuteczną ochronę przed nadmiarem światła.

Jeśli MASZ WADĘ WZROKU dokup do swoich okularów nakładki przeciwsłoneczne.

Oprócz ochrony otrzymasz polaryzację. Poza tym istnieją okulary korekcyjne w komplecie z idealnie dopasowanymi nakładkami, niewidocznymi z zewnątrz.

Jeśli nie wiesz co wybrać, zdaj się na naszą wiedzę i doświadczenie. Na pewno znajdziemy najlepszy sposób ochrony przed intensywnym słońcem.

 

mgr Paweł Nawrot

Optometrysta, optyk okularowy

Zakład Optyczny Leonard Nawrot w Zawierciu

www.optyknawrot.pl

Share this post